Ηράκλειο, Κρήτη | info@koh.gr | + 30 698 661 6852

Δεκαέξι μετάλλια στους θερινούς των προαγωνιστικών

23 Ιουνίου 2014

Σκυταλοδρομία

Απόλυτα επιτυχημένη ήταν η παρουσία των δεκατεσσάρων κολυμβητών και κολυμβητριών ηλικίας 10-12 ετών του Κολυμβητικού Ομίλου Ηρακλείου στους Θερινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών της Περιφέρειας Κρήτης-Ρόδου που έγιναν στα Χανιά το Σαββατοκύριακο 21-22 Ιουνίου.

Οι μικροί αθλητές του ΚΟΗ, με την καθοδήγηση του προπονητή τους Χρήστου Αποστολάκη, κατέκτησαν δεκαέξι μετάλλια (δεκαπέντε ατομικά και ένα ομαδικό), βελτιώνοντας σημαντικά τις ατομικές τους επιδόσεις και αποκτώντας παράλληλα σημαντικές εμπειρίες.

Η Βιργινία Γεωργιουδάκη, η 11χρονη κολυμβήτρια του Ομίλου, ξεχώρισε με τις επιδόσεις της αφού κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια στα ατομικά αγωνίσματα που έλαβε μέρος και ένα επιπλέον χρυσό με την ομάδα της σκυταλοδρομίας.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των μικρών του ΚΟΗ είναι:

Ατομικά αγωνίσματα

ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥΔΑΚΗ
ΧΡΥΣΟ μετάλλιο 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 1,28,38
ΧΡΥΣΟ μετάλλιο 100μ. Ελεύθερο με χρόνο 1,13,96
ΧΡΥΣΟ μετάλλιο 100μ. Πεταλούδα με χρόνο 1,28,38
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ
ΑΡΓΥΡΟ 100μ. Πεταλούδα 1,27,20
ΑΡΓΥΡΟ 200μ. Μ.Α 2,56,33
ΑΡΓΥΡΟ 200μ. Πρόσθιο 3,16,70
ΝΙΚΟΣ ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ
ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο 50μ. Πρόσθιο με χρόνο 44,76
ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο 100μ. Πρόσθιο με χρόνο 1,36,90
ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο 200μ. Πρόσθιο με χρόνο 3,24,57
ΒΕΑΤΡΙΚΗ ΜΠΙΖΑ
ΑΡΓΥΡΟ 50μ. Ύπτιο με χρόνο 41,60
4η 200μ. Ύπτιο με χρόνο 3,13,80
7η 100μ. Ύπτιο με χρόνο 1,32,30
ΛΥΓΕΡΗ ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗ
ΧΑΛΚΙΝΟ 100μ. Ελευθερο με χρόνο 1,14,46
ΧΑΛΚΙΝΟ 400μ. Ελεύθερο με χρόνο 5,46,01
ΜΑΝΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
ΧΑΛΚΙΝΟ 100μ. Ύπτιο με χρόνο 1,26,31
4ος 200μ. Ύπτιο με χρόνο 3,00,96
5ος 50μ. Ύπτιο με χρόνο 40,60
ΙΒΑΝ ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ
ΧΑΛΚΙΝΟ 100μ. Ελεύθερο με χρόνο 1,15,51
4ος 200μ. Ελεύθερο με χρόνο 2,42,58
5ος 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 34,22
ΣΟΦΙΑ ΠΑΠΑΔΑΚΗ
ΧΑΛΚΙΝΟ 200μ. Μ.Α με χρόνο 3,39,34
6η 400μ. 400μ. Ελεύθερο με χρόνο 6,57,01
9η 50μ. Πεταλούδα με χρόνο 55,08
ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΝΔΡΗΣ
4ος 100μ. Ελεύθερο με χρόνο 1,20,20
7ος 200μ. Ελεύθερο με χρόνο 2,55,45
7ος 100μ. Πρόσθιο με χρόνο 1,53,73
ΧΑΡΙΣ ΜΑΚΡΑΚΗ
4η 200μ. Πρόσθιο με χρόνο 3,40,37
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΕΟΠΟΥΛΟΣ
5ος 50μ. Πρόσθιο με χρόνο 50,12
6ος 100μ. Ελεύθερο με χρόνο 1,26,97
7ος 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 37,58
ΡΑΦΑΗΛ–ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ
9ος 100μ. Πρόσθιο με χρόνο 1,58,29
ΜΑΡΙΑ ΜΟΥΝΤΡΑΚΗ
17η 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 1,16,72/dd>
ΘΑΝΑΣΗΣ ΣΩΠΑΣΗΣ
29ος 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 54,79/dd>

Σκυταλοδρομίες

4Χ100μ. Μ.Ο ΚΟΡ. 11
ΧΡΥΣΟ μετάλλιο με τις Β. Γεωργιουδάκη, Σ. Παπαδάκη, Χ. Μακράκη, Β. Μπίζα και χρόνο 6,15,05
4Χ100μ. ΕΛΕΥΘ. ΑΓ. 12
4η θέση με τους Α. Αλεξανδρή, Μ. Παπαδάκη, Β. Ανδρή, Ι. Γκολομεέβ
4Χ100μ. Μ.Ο. ΑΓ. 12
4η θέση με τους Α. Αλεξανδρή, Μ. Παπαδάκη, Β. Ανδρή, Ι. Γκολομεέβ

Όλα τα αποτελέσματα εδώ.

Pin It

ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, © 2020